Alcatel Pop 4 Specifikationer
AlcatelPop 4-enheten lanserades februari 2016 av Alcatel. Alcatel Pop 4 har en pekskärm med en skärmstorlek på 5,00. Den har måtten (mm) på. Denna enhet drivs av en 1,1 GHz fyrkärna och har ett minne på 1 GB. Alcatel Pop 4 körs på operativsystemet Android 6.0 har en riklig mängd batterikapacitet på 2500 mAh som kommer som nr.
Alcatel Pop 4 som kör OS Android 6.0 och har en inbyggd lagring på 8 GB som kan eller inte kan utökas Ja med microSD. När det gäller huvudkameran har den ett kraftfullt 293-objektiv som stöds av 293 i den främre kameran för selfies eller Snapchat vad du än vill använda den till.
Pop 4 stöder anslutning via Wifi, GPS, Bluetooth. Sensorerna inkluderar närhetssensor, sensor för omgivande ljus.
Alcatel Pop 4 Specifikationer
ALLMÄN | varumärke | Alcatel |
| Modell | Pop 4 |
| Lanserades | Februari 2016 |
| Batterikapacitet (mAh) | 2500 |
| Avtagbart batteri | Inte |
VISA | Skärmstorlek (tum) | 5.00 |
| Pekskärm | Ja |
| Upplösning | 720 × 1280 pixlar |
HÅRDVARA | Processor | 1,1 GHz fyrkärna |
| Processormärke | Qualcomm Snapdragon 210 |
| Bagge | 1 GB |
| Intern lagring | 8 GB |
| Utbyggbar lagring | Ja |
| Utbyggbar lagringstyp | micro SD |
| Utbyggbart lagringsutrymme upp till (GB) | 32 |
KAMERA | Backkamera | 8-megapixel |
| Bakre blixt | LED |
| Fram kamera | 5-megapixel |
PROGRAMVARA | Operativ system | Android 6.0 |
ANSLUTNING | Wi-Fi | Ja |
| GPS | Ja |
| Blåtand | Ja |
| NFC | Inte |
| Infraröd | Inte |
| USB OTG | Ja |
| Hörlurar | 3,5 mm |
| FM | Inte |
| Antal SIM-kort | 1 |
| Wi-Fi Direct | Inte |
| Mobil High-Definition Link (MHL) | Inte |
| SIM-typ | Regelbunden |
| GSM / CDMA | GSM |
| 3G | Ja |
| 4G_ Lte | Ja |
SENSORER | Kompass / magnetometer | Inte |
| Närhetssensor | Ja |
| Accelerometer | Inte |
| Omgivande ljussensor | Ja |
| Gyroskop | Inte |
| Barometer | Inte |
| Temperatursensor | Inte |
Det är allt för specifikationer och detaljer för Alcatel Pop 4 , Om du hittar något fel eller saknas information? Vänligen meddela oss