Archos 50c Helium 4G Specifikationer
Archos50c Helium 4G-enheten lanserades januari 2015 av Archos. Archos 50c Helium 4G har en pekskärm med skärmstorlek 5,00. Den har måtten (mm) 146,00 x 73,50 x 9,10. Denna enhet drivs av en 1,3 GHz fyrkärna och har ett minne på 1 GB. Archos 50c Helium 4G körs på operativsystemet Android 4.4.4 har en riklig mängd batterikapacitet på 2500 mAh som kommer som nr.
Archos 50c Helium 4G som kör OS Android 4.4.4 och har en inbyggd lagring på 8 GB som kan eller inte kan expanderas Ja med microSD. När det gäller huvudkameran har den en kraftfull lins som stöds av den främre kameran för selfies eller Snapchat vad du vill använda den till.
50c Helium 4G stöder anslutning via Wifi, GPS, Bluetooth. Sensorerna inkluderar närhetssensor, accelerometer.
Archos 50c Helium 4G Specifikationer
ALLMÄN | varumärke | Archos |
| Modell | 50c Helium 4G |
| Lanserades | Januari 2015 |
| Formfaktor | Pekskärm |
| Mått (mm) | 146,00 x 73,50 x 9,10 |
| Vikt (g) | 180.00 |
| Batterikapacitet (mAh) | 2500 |
| Avtagbart batteri | Inte |
| Färger | Vit |
VISA | Skärmstorlek (tum) | 5.00 |
| Pekskärm | Ja |
| Upplösning | 480 × 854 pixlar |
HÅRDVARA | Processor | 1,3 GHz fyrkärna |
| Processormärke | MediaTek MK6732M |
| Bagge | 1 GB |
| Intern lagring | 8 GB |
| Utbyggbar lagring | Ja |
| Utbyggbar lagringstyp | micro SD |
| Utbyggbart lagringsutrymme upp till (GB) | 64 |
KAMERA | Backkamera | 5-megapixel |
| Bakre blixt | LED |
| Fram kamera | 0,3 megapixel |
PROGRAMVARA | Operativ system | Android 4.4.4 |
ANSLUTNING | Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder stöds | 802,11 b / g / n |
| GPS | Ja |
| Blåtand | Ja |
| NFC | Inte |
| Infraröd | Inte |
| USB OTG | Inte |
| Hörlurar | 3,5 mm |
| FM | Ja |
| Antal SIM-kort | två |
| Wi-Fi Direct | Inte |
| Mobil High-Definition Link (MHL) | Inte |
| SIM 1 |
| SIM-typ | Micro-SIM |
| GSM / CDMA | GSM |
| 3G | Ja |
| 4G_ Lte | Ja |
| SIM 2 |
| SIM-typ | Micro-SIM |
| GSM / CDMA | GSM |
| 3G | Ja |
| 4G_ Lte | Inte |
SENSORER | Kompass / magnetometer | Ja |
| Närhetssensor | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Omgivande ljussensor | Inte |
| Gyroskop | Inte |
| Barometer | Inte |
| Temperatursensor | Inte |
Det är allt för specifikationer och detaljer för Archos 50c Helium 4G , Om du hittar något fel eller saknas information? Vänligen meddela oss