Gionee W909 Specifikationer
GioneeW909-enheten lanserades mars 2016 av Gionee. Gionee W909 har en pekskärm med en skärmstorlek på 4,20. Den har måtten (mm) på 124,10 x 62,80 x 16,50. Den här enheten drivs av en oktakärna och har ett minne på 4 GB. Gionee W909 körs på operativsystemet Android 5.1 har en riklig mängd batterikapacitet på 2530mAh som kommer som nr.
Gionee W909 som kör OS Android 5.1 och har en inbyggd lagring på 64 GB som kan eller inte kan expanderas Ja med microSD. När det gäller huvudkameran har den en kraftfull lins som stöds av den främre kameran för selfies eller Snapchat vad du vill använda den till.
hur man aktiverar trådlös laddningsanmärkning 8
W909 stöder anslutning via Wifi, GPS. Sensorerna inkluderar närhetssensor, accelerometer, gyroskop.
Gionee W909 Specifikationer
ALLMÄN | varumärke | Gionee |
| Modell | W909 |
| Lanserades | Mars 2016 |
| Formfaktor | Pekskärm |
| Mått (mm) | 124,10 x 62,80 x 16,50 |
| Vikt (g) | 207.00 |
| Batterikapacitet (mAh) | 2530 |
| Avtagbart batteri | Inte |
| Färger | Rose Gold |
VISA | Skärmstorlek (tum) | 4.20 |
| Pekskärm | Ja |
| Upplösning | 720 × 1280 pixlar |
HÅRDVARA | Processor | oktakärna |
| Processormärke | MediaTek MT6755M |
| Bagge | 4 GB |
| Intern lagring | 64 GB |
| Utbyggbar lagring | Ja |
| Utbyggbar lagringstyp | micro SD |
| Utbyggbart lagringsutrymme upp till (GB) | 128 |
KAMERA | Backkamera | 16 megapixel |
| Bakre blixt | LED |
| Fram kamera | 5-megapixel |
PROGRAMVARA | Operativ system | Android 5.1 |
ANSLUTNING | Wi-Fi | Ja |
| GPS | Ja |
| Blåtand | Ja, v 4.00 |
| NFC | Inte |
| Infraröd | Inte |
| USB OTG | Ja |
| Hörlurar | 3,5 mm |
| FM | Ja |
| Antal SIM-kort | två |
| Wi-Fi Direct | Inte |
| Mobil High-Definition Link (MHL) | Inte |
| SIM 1 |
| SIM-typ | Regelbunden |
| GSM / CDMA | GSM |
| 3G | Ja |
| 4G_ Lte | Ja |
| SIM 2 |
| SIM-typ | Micro-SIM |
| GSM / CDMA | GSM |
| 3G | Ja |
| 4G_ Lte | Ja |
SENSORER | Kompass / magnetometer | Inte |
| Närhetssensor | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Omgivande ljussensor | Inte |
| Gyroskop | Ja |
| Barometer | Inte |
| Temperatursensor | Inte |
Det är allt för specifikationer och detaljer för Gionee W909 , Om du hittar något fel eller saknas information? Vänligen meddela oss