Intex Aqua Strong 5.2 Specifikationer
IntexAqua Strong 5.2-enheten lanserades oktober 2016 av Intex. Intex Aqua Strong 5.2 har en pekskärm med en skärmstorlek på 5,00. Den har måtten (mm) på 141,20 x 72,30 x 9,47. Denna enhet drivs av en 1 GHz fyrkärna och har ett minne på 2 GB. Intex Aqua Strong 5.2 körs på operativsystemet Android 6.0 har en riklig mängd batterikapacitet på 2800 mAh som kommer som nr.
Intex Aqua Strong 5.2 kör OS Android 6.0 och har en inbyggd lagring på 16 GB som kan eller inte kan utökas Ja med microSD. När det gäller huvudkameran har den en kraftfull 196-lins som stöds av 196 i den främre kameran för selfies eller Snapchat vad du än vill använda den till.
Aqua Strong 5.2 stöder anslutning via Wifi, GPS. Sensorerna inkluderar närhetssensor, accelerometer, omgivande ljussensor.
Intex Aqua Strong 5.2 Specifikationer
ALLMÄN | varumärke | Intex |
| Modell | Aqua Strong 5.2 |
| Lanserades | Oktober 2016 |
| Formfaktor | Pekskärm |
| Mått (mm) | 141,20 x 72,30 x 9,47 |
| Vikt (g) | 150.00 |
| Batterikapacitet (mAh) | 2800 |
| Avtagbart batteri | Inte |
| Färger | Vit, blå, champagne |
VISA | Skärmstorlek (tum) | 5.00 |
| Pekskärm | Ja |
| Upplösning | 480 × 854 pixlar |
HÅRDVARA | Processor | 1 GHz fyrkärna |
| Processormärke | MediaTek MT6735 |
| Bagge | 2 GB |
| Intern lagring | 16 GB |
| Utbyggbar lagring | Ja |
| Utbyggbar lagringstyp | micro SD |
| Utbyggbart lagringsutrymme upp till (GB) | 32 |
KAMERA | Backkamera | 5-megapixel |
| Bakre blixt | Dubbel LED |
| Fram kamera | 2-megapixel |
PROGRAMVARA | Operativ system | Android 6.0 |
ANSLUTNING | Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder stöds | 802,11 b / g / n |
| GPS | Ja |
| Blåtand | Ja, v 4.00 |
| NFC | Inte |
| Infraröd | Inte |
| USB OTG | Inte |
| Hörlurar | 3,5 mm |
| FM | Ja |
| Antal SIM-kort | två |
| Wi-Fi Direct | Inte |
| Mobil High-Definition Link (MHL) | Inte |
| SIM 1 |
| SIM-typ | Micro-SIM |
| GSM / CDMA | GSM |
| 3G | Ja |
| 4G_ Lte | Ja |
| SIM 2 |
| SIM-typ | Micro-SIM |
| GSM / CDMA | GSM |
| 3G | Ja |
| 4G_ Lte | Ja |
SENSORER | Kompass / magnetometer | Inte |
| Närhetssensor | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Omgivande ljussensor | Ja |
| Gyroskop | Inte |
| Barometer | Inte |
| Temperatursensor | Inte |
Det är allt för specifikationer och detaljer för Intex Aqua Strong 5.2 , Om du hittar något fel eller saknas information? Vänligen meddela oss