Motorola Edge S Specifikationer
MotorolaEdge S-enheten lanserades 26 januari 2021 av Motorola. Motorola Edge S har en pekskärm med en skärmstorlek på 6,70. Den har måtten (mm) på 168,38 x 73,97 x 9,69. Denna enhet drivs av en 1,8 GHz oktakärna (1 × 3,2 GHz + 3 × 2,4 GHz + 4 × 1,8 GHz) och kör ett minne på 6 GB. Motorola Edge S körs på operativsystemet Android 11 har en riklig mängd batterikapacitet på 5000 mAh som kommer som.
Motorola Edge S som kör OS Android 11 och har en inbyggd lagring på 128 GB som kan eller inte kan expanderas med. När det gäller huvudkameran har den en kraftfull lins som stöds av den främre kameran för selfies eller Snapchat vad du vill använda den till.
Edge S stöder anslutning via Wifi, GPS. Sensorerna inkluderar närhetssensor, accelerometer, omgivande ljussensor, gyroskop.
Motorola Edge S Specifikationer
ALLMÄN | varumärke | Motorola |
| Modell | Kanter |
| Lanserades | 26 januari 2021 |
| Formfaktor | Pekskärm |
| Mått (mm) | 168,38 x 73,97 x 9,69 |
| Vikt (g) | 215.00 |
| Batterikapacitet (mAh) | 5000 |
| Färger | Emerald Light, Snow och Mist |
VISA | Skärmstorlek (tum) | 6,70 |
| Pekskärm | Ja |
| Upplösning | 1080 × 2520 pixlar |
| Bildförhållande | 21: 9 |
HÅRDVARA | Processor | 1,8 GHz oktakärna (1 × 3,2 GHz + 3 × 2,4 GHz + 4 × 1,8 GHz) |
| Processormärke | Qualcomm Snapdragon 870 |
| Bagge | 6 GB |
| Intern lagring | 128 GB |
KAMERA | Backkamera | 64-megapixel (f / 1,7) + 16-megapixel + 2-megapixel + ToF |
| Bakre autofokus | Fasdetektering autofokus |
| Bakre blixt | Ja |
| Fram kamera | 16-megapixel + 8-megapixel |
PROGRAMVARA | Operativ system | Android 11 |
| Hud | MYUI |
ANSLUTNING | Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder stöds | 802.11 a / b / g / n / ac / Ja |
| GPS | Ja |
| Blåtand | Ja, v 5.10 |
| NFC | Ja |
| Micro-USB | Ja |
| Hörlurar | 3,5 mm |
| Antal SIM-kort | två |
| SIM 1 |
| SIM-typ | Nano-SIM |
| GSM / CDMA | GSM |
| 3G | Ja |
| 4G_ Lte | Ja |
| 5G | Ja |
| SIM 2 |
| SIM-typ | Nano-SIM |
| GSM / CDMA | GSM |
| 3G | Ja |
| 4G_ Lte | Ja |
| 5G | Ja |
SENSORER | Ansiktslåsning | Ja |
| Fingeravtryckssensor | Ja |
| Kompass / magnetometer | Ja |
| Närhetssensor | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Omgivande ljussensor | Ja |
| Gyroskop | Ja |
Det är allt för specifikationer och detaljer för Motorola Edge S , Om du hittar något fel eller saknas information? Vänligen meddela oss