Obi Fox S453 Specifikationer
ObiFox S453-enheten lanserades oktober 2014 av Obi. Obi Fox S453 har en pekskärm med en skärmstorlek på 4,50. Den har måtten (mm) på 131,70 x 64,00 x 9,00. Denna enhet drivs av en 1 GHz dubbelkärna och kör ett minne på 1 GB. Obi Fox S453 körs på operativsystemet Android 4.4.2 har en riklig mängd batterikapacitet på 1600 mAh som kommer som Ja.
förlorad eld tv-fjärrkontroll
Obi Fox S453 som kör OS Android 4.4.2 och har en inbyggd lagring på 4 GB som kan eller inte kan expanderas Ja med microSD. När det gäller huvudkameran har den en kraftfull lins som stöds av den främre kameran för selfies eller Snapchat vad du vill använda den till.
Fox S453 stöder anslutning via Wifi, GPS, Bluetooth. Sensorerna inkluderar närhetssensor, accelerometer, omgivande ljussensor, gyroskop.
Obi Fox S453 Specifikationer
ALLMÄN | varumärke | Obi |
| Modell | Fox S453 |
| Lanserades | Oktober 2014 |
| Formfaktor | Pekskärm |
| Mått (mm) | 131,70 x 64,00 x 9,00 |
| Batterikapacitet (mAh) | 1600 |
| Avtagbart batteri | Ja |
| Färger | Vit |
VISA | Skärmstorlek (tum) | 4,50 |
| Pekskärm | Ja |
| Upplösning | 480 × 854 pixlar |
HÅRDVARA | Processor | 1 GHz dubbelkärna |
| Processormärke | MediaTek MT6572 |
| Bagge | 1 GB |
| Intern lagring | 4 GB |
| Utbyggbar lagring | Ja |
| Utbyggbar lagringstyp | micro SD |
| Utbyggbart lagringsutrymme upp till (GB) | 32 |
KAMERA | Backkamera | 5-megapixel |
| Bakre blixt | LED |
| Fram kamera | 2-megapixel |
PROGRAMVARA | Operativ system | Android 4.4.2 |
ANSLUTNING | Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder stöds | 802,11 b / g / n |
| GPS | Ja |
| Blåtand | Ja |
| NFC | Inte |
| Infraröd | Inte |
| USB OTG | Inte |
| Hörlurar | 3,5 mm |
| FM | Ja |
| Antal SIM-kort | två |
| Wi-Fi Direct | Inte |
| Mobil High-Definition Link (MHL) | Inte |
| SIM 1 |
| SIM-typ | Regelbunden |
| GSM / CDMA | GSM |
| 3G | Ja |
| 4G_ Lte | Inte |
| SIM 2 |
| SIM-typ | Micro-SIM |
| GSM / CDMA | GSM |
| 3G | Inte |
| 4G_ Lte | Inte |
SENSORER | Kompass / magnetometer | Inte |
| Närhetssensor | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Omgivande ljussensor | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Barometer | Inte |
| Temperatursensor | Inte |
Det är allt för specifikationer och detaljer för Obi Fox S453 , Om du hittar något fel eller saknas information? Vänligen meddela oss