OnePlus 2-specifikationer
OnePlus2-enheten lanserades juli 2015 av OnePlus. OnePlus 2 har en pekskärm med en skärmstorlek på 5,50. Den har måtten (mm) på 151,80 x 74,90 x 9,85. Denna enhet drivs av en 1,8 GHz oktakärna och har ett minne på 4 GB. OnePlus 2 körs på operativsystemet OxygenOS 2.0 har en riklig mängd batterikapacitet på 3300 mAh som kommer som nr.
OnePlus 2 som kör OS OxygenOS 2.0 och har en inbyggd lagring på 64 GB som kan eller inte kan utökas utan användning. När det gäller huvudkameran har den en kraftfull lins som stöds av den främre kameran för selfies eller Snapchat vad du vill använda den till.
notability app för Android
De 2 stöder anslutning via Wifi, GPS. Sensorerna inkluderar närhetssensor, accelerometer, omgivande ljussensor, gyroskop.
OnePlus 2 Specifikationer
ALLMÄN | varumärke | OnePlus |
| Modell | två |
| Lanserades | Juli 2015 |
| Formfaktor | Pekskärm |
| Mått (mm) | 151,80 x 74,90 x 9,85 |
| Vikt (g) | 175.00 |
| Batterikapacitet (mAh) | 3300 |
| Avtagbart batteri | Inte |
| Färger | Sandsten Svart |
VISA | Skärmstorlek (tum) | 5.50 |
| Pekskärm | Ja |
| Upplösning | 1080 × 1920 pixlar |
HÅRDVARA | Processor | 1,8 GHz oktakärna |
| Processormärke | Qualcomm Snapdragon 810 |
| Bagge | 4 GB |
| Intern lagring | 64 GB |
| Utbyggbar lagring | Inte |
KAMERA | Backkamera | 13 megapixel |
| Bakre blixt | Dubbel LED |
| Fram kamera | 5-megapixel |
PROGRAMVARA | Operativ system | OxygenOS 2.0 |
ANSLUTNING | Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder stöds | 802.11 a / b / g / n / ac |
| GPS | Ja |
| Blåtand | Ja, v 4.10 |
| NFC | Inte |
| Infraröd | Inte |
| USB OTG | Ja |
| Hörlurar | 3,5 mm |
| FM | Inte |
| Antal SIM-kort | två |
| Wi-Fi Direct | Inte |
| Mobil High-Definition Link (MHL) | Inte |
| SIM 1 |
| SIM-typ | Nano-SIM |
| GSM / CDMA | GSM |
| 3G | Ja |
| 4G_ Lte | Ja |
| SIM 2 |
| SIM-typ | Nano-SIM |
| GSM / CDMA | GSM |
| 3G | Ja |
| 4G_ Lte | Ja |
SENSORER | Kompass / magnetometer | Ja |
| Närhetssensor | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Omgivande ljussensor | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Barometer | Inte |
| Temperatursensor | Inte |
Det är allt för specifikationer och detaljer för OnePlus 2 , Om du hittar något fel eller saknas information? Vänligen meddela oss
Windows 8.1 generisk produktnyckel