Sony Xperia L4 Specifikationer
SonyXperia L4-enheten lanserades 20 februari 2020 av Sony. Sony Xperia L4 har en pekskärm med en skärmstorlek på 6,20. Den har måtten (mm) 159,00 x 71,00 x 8,70. Denna enhet drivs av en oktakärna och har ett minne på 3 GB. Sony Xperia L4 körs på operativsystemet Android Pie har en riklig mängd batterikapacitet på 3580mAh som kommer som.
Sony Xperia L4 som kör OS Android Pie och har en inbyggd lagring på 64 GB som kan eller inte kan expanderas Ja med microSD. När det gäller huvudkameran har den en kraftfull lins som stöds av den främre kameran för selfies eller Snapchat vad du vill använda den till.
hur man gör qbittorrent snabbare
Xperia L4 stöder anslutning via Wifi, GPS. Sensorerna inkluderar närhetssensor, accelerometer.
Sony Xperia L4 Specifikationer
ALLMÄN | varumärke | Sony |
| Modell | Xperia L4 |
| Lanserades | 20 februari 2020 |
| Formfaktor | Pekskärm |
| Mått (mm) | 159,00 x 71,00 x 8,70 |
| Vikt (g) | 178.00 |
| Batterikapacitet (mAh) | 3580 |
| Färger | Svart blå |
VISA | Skärmstorlek (tum) | 6.20 |
| Pekskärm | Ja |
| Upplösning | 720 × 1680 pixlar |
| Bildförhållande | 21: 9 |
HÅRDVARA | Processor | oktakärna |
| Processormärke | MediaTek Helio P22 (MT6762) |
| Bagge | 3 GB |
| Intern lagring | 64 GB |
| Utbyggbar lagring | Ja |
| Utbyggbar lagringstyp | micro SD |
| Utbyggbart lagringsutrymme upp till (GB) | 512 |
KAMERA | Backkamera | 13 megapixel (f / 2.0, 1/3-micron) + 5-megapixel (f / 2.2, 1/5-micron) + 2-megapixel (f / 2.4, 1/5-micron) |
| Bakre autofokus | Ja |
| Bakre blixt | Ja |
| Fram kamera | 8 megapixel (f / 2.0, 1/4-micron) |
PROGRAMVARA | Operativ system | Android Pie |
| Hud | Användargränssnitt för flera fönster |
ANSLUTNING | Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder stöds | 802.11 a / b / g / n |
| GPS | Ja |
| Blåtand | Ja, v 5.00 |
| NFC | Ja |
| Micro-USB | Ja |
| Hörlurar | 3,5 mm |
| Antal SIM-kort | två |
| SIM 1 |
| SIM-typ | Nano-SIM |
| GSM / CDMA | GSM |
| 3G | Ja |
| 4G_ Lte | Ja |
| SIM 2 |
| SIM-typ | Nano-SIM |
| GSM / CDMA | GSM |
| 3G | Ja |
| 4G_ Lte | Ja |
SENSORER | Ansiktslåsning | Ja |
| Närhetssensor | Ja |
| Accelerometer | Ja |
Det är allt för specifikationer och detaljer för Sony Xperia L4 , Om du hittar något fel eller saknas information? Vänligen meddela oss
låsa upp bootloader axon 7