Videocon A55qHD Specifikationer
VideoconA55qHD-enheten lanserades oktober 2013 av Videocon. Videocon A55qHD har en pekskärm med en skärmstorlek på 5,00. Den har måtten (mm) på. Denna enhet drivs av en 1,3 GHz dual-core och kör ett minne på 1 GB. Videocon A55qHD körs på operativsystemet Android 4.2 har en riklig mängd batterikapacitet på 2000 mAh som kommer som Ja.
Videocon A55qHD som kör OS Android 4.2 och har en inbyggd lagring på 4 GB som kan eller inte kan expanderas Ja med microSD. När det gäller huvudkameran har den en kraftfull lins som stöds av den främre kameran för selfies eller Snapchat vad du vill använda den till.
A55qHD stöder anslutning via Wifi, GPS, Bluetooth. Sensorerna inkluderar närhetssensor, accelerometer, omgivande ljussensor.
Videocon A55qHD Specifikationer
ALLMÄN | varumärke | Videokon |
| Modell | A55qHD |
| Lanserades | Oktober 2013 |
| Formfaktor | Bar |
| Batterikapacitet (mAh) | 2000 |
| Avtagbart batteri | Ja |
VISA | Skärmstorlek (tum) | 5.00 |
| Pekskärm | Ja |
| Upplösning | 540 × 960 pixlar |
HÅRDVARA | Processor | 1,3 GHz dubbelkärna |
| Bagge | 1 GB |
| Intern lagring | 4 GB |
| Utbyggbar lagring | Ja |
| Utbyggbar lagringstyp | micro SD |
| Utbyggbart lagringsutrymme upp till (GB) | 32 |
KAMERA | Backkamera | 8-megapixel |
| Bakre blixt | LED |
| Fram kamera | 1,3 megapixel |
PROGRAMVARA | Operativ system | Android 4.2 |
ANSLUTNING | Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder stöds | 802,11 b / g / n |
| GPS | Ja |
| Blåtand | Ja |
| NFC | Inte |
| Infraröd | Inte |
| USB OTG | Inte |
| Hörlurar | 3,5 mm |
| FM | Ja |
| Antal SIM-kort | två |
| Wi-Fi Direct | Inte |
| Mobil High-Definition Link (MHL) | Inte |
| SIM 1 |
| SIM-typ | Regelbunden |
| GSM / CDMA | GSM |
| 3G | Ja |
| 4G_ Lte | Inte |
| SIM 2 |
| SIM-typ | Regelbunden |
| GSM / CDMA | GSM |
| 3G | Inte |
| 4G_ Lte | Inte |
SENSORER | Kompass / magnetometer | Inte |
| Närhetssensor | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Omgivande ljussensor | Ja |
| Gyroskop | Inte |
| Barometer | Inte |
| Temperatursensor | Inte |
Det är allt för specifikationer och detaljer för Videocon A55qHD , Om du hittar något fel eller saknas information? Vänligen meddela oss