Vivo X21s specifikationer
VivoX21s-enheten lanserades november 2018 av Vivo. Vivo X21s har en pekskärm med skärmstorlek på 6,41. Den har måtten (mm) 157,91 x 75,08 x 7,90. Denna enhet drivs av en oktakärna och har ett minne på 6 GB. Vivo X21s körs på operativsystemet Android 8.1 Oreo har en riklig mängd batterikapacitet på 3400 mAh som kommer som.
Vivo X21s som kör OS Android 8.1 Oreo och har en inbyggd lagring på 128 GB som kan eller inte kan expanderas Ja med microSD. När det gäller huvudkameran har den en kraftfull lins som stöds av den främre kameran för selfies eller Snapchat vad du vill använda den till.
X21s stöder anslutning via Wifi, GPS, Bluetooth. Sensorerna inkluderar närhetssensor, accelerometer, omgivande ljussensor, gyroskop.
Vivo X21s Specifikationer
ALLMÄN | varumärke | vid liv |
| Modell | X21s |
| Lanserades | November 2018 |
| Formfaktor | Pekskärm |
| Mått (mm) | 157,91 x 75,08 x 7,90 |
| Vikt (g) | 156.00 |
| Batterikapacitet (mAh) | 3400 |
| Färger | Starry Night Black |
VISA | Skärmstorlek (tum) | 6.41 |
| Pekskärm | Ja |
| Upplösning | 1080 × 2340 pixlar |
| Bildförhållande | 19.5: 9 |
HÅRDVARA | Processor | oktakärna |
| Processormärke | Qualcomm Snapdragon 660 |
| Bagge | 6 GB |
| Intern lagring | 128 GB |
| Utbyggbar lagring | Ja |
| Utbyggbar lagringstyp | micro SD |
| Utbyggbart lagringsutrymme upp till (GB) | 256 |
KAMERA | Backkamera | 12-megapixel + 5-megapixel |
| Bakre autofokus | Ja |
| Fram kamera | 24,8 megapixel |
PROGRAMVARA | Operativ system | Android 8.1 Oreo |
ANSLUTNING | Wi-Fi | Ja |
| GPS | Ja |
| Blåtand | Ja |
| Micro-USB | Ja |
| Hörlurar | 3,5 mm |
| Antal SIM-kort | två |
| SIM 1 |
| GSM / CDMA | GSM |
| 3G | Ja |
| 4G_ Lte | Ja |
| SIM 2 |
| GSM / CDMA | GSM |
| 3G | Ja |
| 4G_ Lte | Ja |
SENSORER | Ansiktslåsning | Ja |
| Fingeravtryckssensor | Ja |
| Kompass / magnetometer | Ja |
| Närhetssensor | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Omgivande ljussensor | Ja |
| Gyroskop | Ja |
Det är allt för specifikationer och detaljer för Vivo X21s , Om du hittar något fel eller saknas information? Vänligen meddela oss